Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle

Wiecie czym wyróżniamy się na tle innych agencji reklamowych? Tym, że nie boimy się wielkich wyzwań. Takim właśnie wyzwaniem jest realizacja w Beskidach!
Wspólnie z Ologroup tworzymy Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, która ma na celu służyć nie tylko mieszkańcom ale również aktywnym sportowo turystom pragnącym miło i aktywnie spędzić czas.

Jednym z pierwszych działań, które podjęliśmy była aranżacja wnętrza nowo powstałego budynku CEE. Elementem charakterystycznym wartym uwagi są gabloty wykonane z przezroczystej plexi wraz z ich wyposażeniem w ekspozycje przedstawiające przekrój gleby okolicy Wisły oraz śmieci, którymi najczęściej zanieczyszczamy środowisko. Niekonwencjonalnie przedstawiona została współpraca ludzi i pszczół poprzez umieszczenie przeciętego ula, plastrów wosku oraz podstawowych przyrządów pszczelarskich. Pomieszczenie wyposażone zostało w wyfrezowane elementy z drewnianych płyt warstwowych, z których wykonaliśmy również siedziska w formie gór i skał ruchomych. Całość została podzielona na 2 części. Strona pierwsza z miejskim pejzażem to rzeka regularna, której elementy obrazują uporządkowany przez człowieka krajobraz. Strona druga z górskim pejzażem to rzeka nieregularna przedstawiająca krajobraz dziki bez ingerencji człowieka. Całość dopełniają ekrany z wyświetlanymi animacjami, które przedstawiają te dwa przeciwstawne światy. Na potrzeby edukacyjne wykonaliśmy 6 magic booków z aplikacjami umożliwiającymi najmłodszym zdobywanie wiedzy na temat meandrów, roślin i zwierząt rzecznych czy rodzajach brzegów rzek. W aplikacjach tych zawarte zostały quizy, dzięki którym zwiedzający mogą sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę.
Ważnym elementem było zachowanie jednolitej kolorystyki oraz funkcjonalności budynku. Zadbaliśmy więc o wyposażenie pomieszczeń CEE i Wiślańskiego Klubu Sportowego w wszelkiego rodzaju meble. W korytarzu umieściliśmy ogromną, jednolitą taflę plexi lustrzanej z funkcją wieszaka. Wyposażyliśmy również szatnię dla sportowców.
Realizacja projektu – oznakowanie zewnętrzne
W trakcie realizacji elementów aranżacji wnętrz wykonaliśmy m.in. okrągłe ławki na tarasie w środku których zostaną posadzone drzewa dające cień zwiedzającym. W ogrodzie botanicznym otaczającym budynek CEE zamontowaliśmy wykonane przez nas 8 pylonów podświetlanych zawierających informacje o ogrodzie i poszczególnych jego sektorach, 29 tablic informujących o roślinach i zmysłach umożliwiających obserwowanie przyrody, 3 tablice dźwiękowe zawierające nagrane głosy ptaków oraz tablice obrazujące złudzenia optyczne. Wszystkie opisy umieszczone na tablicach wydrukowane zostały również w języku Brailla.
W naszym zakresie była również realizacja 3 filmów z udziałem Krystyny Czubówny jako lektora. Filmy przedstawiają charakterystyczne hodowle zwierząt udomowionych i dzikich na terenie Wisły i Beskidu. Filmy wyświetlane będą ma 75 calowym telewizorze z dotykowym ekranem.
Na tym nie koniec naszych prac. Przygoda z Centrum Edukacji Ekologicznej trwa
Fot. Piotr Wargacki Ologroup

020
031
021
016
029
013
014
017
039
009
027
010
026
001
002
008
032
037
015
033
005
007
030
004
011
036
003
034
028
012
019
035
023
025
022
038
024
018