Aktualności

Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle

Wiecie czym wyróżniamy się na tle innych agencji reklamowych? Tym, że nie boimy się wielkich wyzwań. Takim właśnie wyzwaniem jest realizacja w Beskidach!
Wspólnie z Ologroup tworzymy Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle, która ma na celu służyć nie tylko mieszkańcom ale również aktywnym sportowo turystom pragnącym miło i aktywnie spędzić czas.

Jednym z pierwszych działań, które podjęliśmy była aranżacja wnętrza nowo powstałego budynku CEE. Elementem charakterystycznym wartym uwagi są gabloty wykonane z przezroczystej plexi wraz z ich wyposażeniem w ekspozycje przedstawiające przekrój gleby okolicy Wisły oraz śmieci, którymi najczęściej zanieczyszczamy środowisko. Niekonwencjonalnie przedstawiona została współpraca ludzi i pszczół poprzez umieszczenie przeciętego ula, plastrów wosku oraz podstawowych przyrządów pszczelarskich. Pomieszczenie wyposażone zostało w wyfrezowane elementy z drewnianych płyt warstwowych, z których wykonaliśmy również siedziska w formie gór i skał ruchomych. Całość została podzielona na 2 części. Strona pierwsza z miejskim pejzażem to rzeka regularna, której elementy obrazują uporządkowany przez człowieka krajobraz. Strona druga z górskim pejzażem to rzeka nieregularna przedstawiająca krajobraz dziki bez ingerencji człowieka. Całość dopełniają ekrany z wyświetlanymi animacjami, które przedstawiają te dwa przeciwstawne światy. Na potrzeby edukacyjne wykonaliśmy 6 magic booków z aplikacjami umożliwiającymi najmłodszym zdobywanie wiedzy na temat meandrów, roślin i zwierząt rzecznych czy rodzajach brzegów rzek. W aplikacjach tych zawarte zostały quizy, dzięki którym zwiedzający mogą sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę.
Ważnym elementem było zachowanie jednolitej kolorystyki oraz funkcjonalności budynku. Zadbaliśmy więc o wyposażenie pomieszczeń CEE i Wiślańskiego Klubu Sportowego w wszelkiego rodzaju meble. W korytarzu umieściliśmy ogromną, jednolitą taflę plexi lustrzanej z funkcją wieszaka. Wyposażyliśmy również szatnię dla sportowców.
Realizacja projektu – oznakowanie zewnętrzne
W trakcie realizacji elementów aranżacji wnętrz wykonaliśmy m.in. okrągłe ławki na tarasie w środku których zostaną posadzone drzewa dające cień zwiedzającym. W ogrodzie botanicznym otaczającym budynek CEE zamontowaliśmy wykonane przez nas 8 pylonów podświetlanych zawierających informacje o ogrodzie i poszczególnych jego sektorach, 29 tablic informujących o roślinach i zmysłach umożliwiających obserwowanie przyrody, 3 tablice dźwiękowe zawierające nagrane głosy ptaków oraz tablice obrazujące złudzenia optyczne. Wszystkie opisy umieszczone na tablicach wydrukowane zostały również w języku Brailla.
W naszym zakresie była również realizacja 3 filmów z udziałem Krystyny Czubówny jako lektora. Filmy przedstawiają charakterystyczne hodowle zwierząt udomowionych i dzikich na terenie Wisły i Beskidu. Filmy wyświetlane będą ma 75 calowym telewizorze z dotykowym ekranem.
Na tym nie koniec naszych prac. Przygoda z Centrum Edukacji Ekologicznej trwa
Fot. Piotr Wargacki Ologroup

Masz pytania, potrzebujesz wyceny? Zadzwoń lub napisz.

tel: (+48) 41 335 83 34

e-mail: info@pirania.eu

Skorzystaj ze zdalnej pomocy

Team Viewer

Dane adresowe

ul. 1 Maja 56
25-511 Kielce

Godziny otwarcia:
Pn. - Pt. godz. 8:00-16:00


tel. 41 33 58 334
kom. 791 202 620
e-mail: info@pirania.eu
Państwowy fundusz rozwoju